Vi udvikler løsninger

… med hjerteblod.

Flemming Petersen

Flemming Petersen

Webentwicklung

So mookt wi dat.
0461 1506536–0
flemming.petersen@visuellverstehen.de
Florian Meier

Florian Meier

Text

Think. Write. Read. Repeat.
0461 1506536–14
florian.meier@visuellverstehen.de
Jöran Kurschatke

Jöran Kurschatke

Webentwicklung

Be prepared.
0461 1506536–17
joeran.kurschatke@visuellverstehen.de
Malte Jensen

Malte Jensen

Beratung

The most important thing in communication is hearing what isn’t said.
0461 1506536–0
malte.jensen@visuellverstehen.de
Malte Riechmann

Malte Riechmann

Webentwicklung

Stay hungry, stay foolish.
0461 1506536–11
malte.riechmann@visuellverstehen.de
Rune Piper

Rune Piper

Webentwicklung

Qualität statt Quantität.
0461 1506536–15
rune.piper@visuellverstehen.de
Sebastian Rode

Sebastian Rode

Grafikdesign

The more you know.
0461 1506536–13
sebastian.rode@visuellverstehen.de
Sören Riechmann

Sören Riechmann

Grafikdesign

Click. Boom. Amazing!
0461 1506536–10
soeren.riechmann@visuellverstehen.de
Sven Jahn

Sven Jahn

Webentwicklung

Strive for progress.
0461 1506536–12
sven.jahn@visuellverstehen.de
Timon Oberfeld

Timon Oberfeld

Grafikdesign

Konzeption. Kreation. Reduktion.
0461 1506536–16
timon.oberfeld@visuellverstehen.de


Ekspertise – Værdier visuellverstehen

Alle kompetencer i et hus

Ekspertise

Vi forener grafisk design, tekst og webudvikling. Det fremmer en intens og kritisk meningsudveksling mellem kunde og bureau – og mellem medarbejderne på bureauet. På den måde kan vi udtænke idéer, vejlede kunden og levere en professionel løsning til ethvert projekt.

Vores værdier
@selection.gfa – Germany’s Finest Agencies. Unser Tipp: Seite 196/197.
@selection.gfa – Germany’s Finest Agencies. Unser Tipp: Seite 196/197.#auszeichnung #corporatedesign …
Großartige Show! Samstag waren wir als Gäste und Sponsor bei Flensburg singt Sinatra.
Großartige Show! Samstag waren wir als Gäste und Sponsor bei Flensburg singt Sinatra.#flensburgsingtsinatra …
Oh Tannenbaum!
Oh Tannenbaum!#filmmaking #christmasvideo #tanne #commercial
Vielen Dank für die Einladung @fluchtlingshilfeflensburge
Vielen Dank für die Einladung @fluchtlingshilfeflensburge#syrisch #flensburg #lecker